Carawaning 1001 porad

CAMPERY , CARAWANINGI , KEMPINGI  – 1001 PORAD CZEGO UNIKNĄĆ

    JEDŹ NA WYMARZONE WAKACJE

Zdecydowana większość ludzi woli spędzać czas w sposób aktywny, podróżując po mniej lub bardziej znanych terenach. Nomadyczne zacięcie siedzi w nas i ujawnia się za każdym razem, kiedy zaczynamy oglądać zdjęcia z poprzednich wojaży – czy to naszych, czy kogoś innego. Bo jak nie rwać się w drogę, kiedy przed nami tyle do odkrycia, tyle do zwiedzenia? 

Nie znam chyba ani jednej osoby, która nie chciałaby pojechać na wspaniałą, prawdziwie wymarzoną wyprawę. Domatorów „z krwi i kości” jest tak naprawdę niewielu. Co więcej, część z nich nie odkryło jeszcze po prostu, czym właściwie ta wymarzona wyprawa miałaby być, dlatego zostają w domu. A czym bywa ona najczęściej? 

Jedni najbardziej lubią zwiedzać okolice miejsca zamieszkania, poznawać region albo odwiedzać rodzinę, która mieszka w innej części kraju. Myślę jednak, że zdecydowanie przeważają nad nimi ci wybierający widoki różniące się od tych, z którymi mamy do czynienia na co dzień, czyli miejsca egzotyczne, gdzie jest zawsze ciepło, gdzie przez cały czas świeci słońce i gdzie ciepła woda, oraz cudowna przyroda nigdy się nie nudzą. Poza przyrodą, oczywiście, ważne jest też poznawanie zabytków, innych kultur, wnikanie w miasta rządzące się zupełnie innymi prawami, do których my – żyjący w coraz większym porządku i sterylności warunków – przywykliśmy. 

Połączenie tych elementów bywa możliwe, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób podróżować. Tak, żeby móc dotrzeć do jak największej ilości atrakcyjnych miejsc, tak, żeby nie martwić się, że dokądś nie da się łatwo dojechać czy to za pomocą pociągu, czy komunikacji publicznej, tak, żeby nie przejmować się załatwianiem noclegu i tym, że należy go szukać bezzwłocznie, bo lada chwila zapadnie zmrok. 

Problemom tym zaradziłam już lata temu. Recepta była krótka. Znalazł się na niej jeden medykament, zwalczający niemal wszystkie kłopoty, na które natknąć się można po drodze. Jaki?   Bardzo prosty.   TO KAMPER !

Opowiem Wam tutaj o mojej przygodzie z caravaningiem. Dlaczego? Bo warto w ten sposób zwiedzać świat.

Wierzę, że ten poradnik i jednocześnie przewodnik przyda się zarówno wszystkim kamperowcom, jak i tym, którzy dopiero przymierzają się do kupna, czy to przyczepy campingowej, czy kampera.

Zapraszam na następny wpis.


Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Śledzik

No comments yet.

Leave a Reply

CommentLuv badge