CARAVANING – PLUSY I MINUSY JEŻDŻENIA KAMPEREM

 

CARAVANING – PLUSY I MINUSY JEŻDŻENIA KAMPEREM

 

camper Warszawa GS

 

            Jak wiadomo, nie ma na świecie rzeczy, która byłaby jednoznacznie dobra albo jednoznacznie zła. Tak samo nie da się chyba znaleźć sposobu podróżowania pozwalającego dotrzeć wszędzie tam, gdzie tylko by się chciało. Wędrując na piechotę, widzi się więcej i dokładniej, jednak podróż trwa niesamowicie długo. Jadąc superszybkim pociągiem, przemierzyć można ogromne odległości, równocześnie jednak omija się wiele wartych uwagi miejsc, które na pewno zachwyciłyby i pozostawiły w pamięci trwały ślad. Jakiejkolwiek zatem nie podjęłoby się decyzji, coś się zyskuje, a co innego traci.

mazury

Podróż kamperem, przez wielu traktowana jako złoty środek, jako najbardziej idealny sposób podróżowania, nie jest mimo wszystko pozbawiona wad. Ja jestem jej miłośniczką i zawsze będę do niej zachęcać. Mimo to, pisząc tutaj, chcę Wam przede wszystkim służyć radą. Dlatego tematem dzisiejszej notki są nie tylko plusy jeżdżenia kamperem, ale też i minusy.

 

Ciemna strona kampera

 

Kamper, bardziej niż samochód osobowy, potrzebuje parkingu. Zostawienie go obojętnie gdzie może skończyć się różnie – także włamaniem albo kradzieżą. Co za tym idzie, musisz o nim nieustannie pamiętać.

 

Jeśli poruszasz się wysokim kamperem, nie możesz wybierać wszystkich dróg – ze względu na ograniczenie albo masowe, albo wysokościowe.

 

 

Nie wszędzie dasz radę wjechać – kamper jest czasem zbyt duży na wąskie uliczki, nie na każdym parkingu możesz się nim również zatrzymać. W ten sposób wiele czasu może Ci zająć szukanie odpowiedniego miejsca do jego ulokowania.

 

Im większy, tym więcej rzeczy masz ze sobą. Też – więcej wartościowych. Myślenie o tym może psuć nieco humor za każdym razem, kiedy będziesz się oddalać od samochodu.

 

Wisła Wyszogród

 

Jasna strona kampera

 

Wyruszając z domu, nie musisz martwić się tym, że coś nie zmieści się do Twojego auta.

 

Kamper jest większy i przestronniejszy od samochodu osobowego – jest w nim po prostu niewyobrażalnie wygodniej niż w jakimkolwiek innym środku transportu.

 

Możesz zatrzymać się na odpoczynek gdziekolwiek.


plitwickie jeziora grazynaschneider

 

Nie musisz przesadnie przejmować się warunkami atmosferycznymi panującymi na dworze – jeśli zastanie Cię zła pogoda, zawsze możesz poczekać na lepszą w budzie kampera, organizując sobie czas na wiele różnych sposobów.

 

Nie musisz uiszczać dodatkowych opłat za nocleg, martwić szukaniem i wynajmowaniem pokoi oraz negocjowaniem ich cen.

 

grazynaschneider

 

Kamperem dotrzesz w znacznie więcej miejsc niż pociągiem oraz komunikacją miejską, nie stracisz też czasu na przesiadki czy czekanie aż coś będzie jechało w tym kierunku, w jakim akurat potrzebujesz (o ile w ogóle będzie).

 

wisła GS

 

Dzięki temu, że śpisz w warunkach niemal takich jak mieszkaniowe, jesteś bardziej wypoczęty i masz więcej siły – na jazdę, zwiedzanie nowych miejsc i cieszenie się urlopem.

 

morze i wschód Polski wrz.2012 003

 

Wymieniać mogę długo. Jestem jednak bardzo ciekawa, jakie są Wasze spostrzeżenia na temat zalet i wad jeżdżenia kamperem?

Podzielcie się nimi ze mną!

zachód słonca nad wisłą

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Śledzik

4 komentarze to “CARAVANING – PLUSY I MINUSY JEŻDŻENIA KAMPEREM”

 1. Marcin 31/01/2016 7:34 PM #

  Witam fajny blog i super zdjęcia ,kamperowanie dla mnie to coś co mnie nakręca ,to pozwala zapomnieć o monotonnej pracy i daje motywację do działania ,już w styczniu zaczynamy planować trasy bliższe i dalsze zacząłem dwa lata temu od 20 letniego multivana którego wyremontowałem i poszliśmy z żonką w trasę…….. czechy,austria ,niemcy mnóstwo fajnych miejsc zostało w pamięci, ale do rzeczy mam dwa pytania dotyczące waszego nowego kamperka tego srebrnego ducato ponieważ zeszłej wiosny sam zacząłem budowę takiego auta i cały czas coś w nim przerabiam i bardzo podoba mi się pomysł tego stolika na zewnątrz i miałbym prośbę abyście zmierzyli na jakiej wysokości od podłogi auta jest mocowanie blatu tego stołu,a drugie pytanko dotyczy okna dachowego w tylnej części pojazdu a dokładnie uszczelnienia między oknem dachowym a tą jakby „trapezową” konstrukcją dachu mieliście tam jakiś rodzaj podkładki czy tylko sikaflex bo muszę tam właśnie dołożyć jedno okno dachowe ,gdyż tego lata w Wetlinie brakowało nam trochę wentylacji na jedym oknie. A w jakich miesiącach byliście w Wenecji ? My planujemy na początku marca i nie wiem zbytnio jakich temperatur się spodziewać. Pozdrawiam

  • Grażyna Schneider 15/06/2017 5:09 PM #

   jak mówią lepiej późno niż wcale, przepraszam ale nie zaglądałam tu dawno.
   Stolik jest na takiej wysokości, by móc wygodnie usiąść z krzesłem, więc trzeba dopasować do siebie, mniej więcej 70 cm.
   A w Wenecji byliśmy kilkakrotnie i to najczęściej we wrześniu.
   Co do okna to rzeczywiście mąż podłożył takie czekoladki by wyrównać powierzchnię na dachu.
   Pozdrawiam i życzę wielu wspaniałych doznań wakacyjnych.

 2. rafał 15/06/2017 12:15 PM #

  Świetny Blog, w tym roku pierwszy raz ruszamy a tutaj można znaleźć wiele ciekawych informacji!!!!!

Trackbacks/Pingbacks

 1. Irak - 22/10/2014

  Irak

  Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzięki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…

Leave a Reply

CommentLuv badge