POLA CAMPINGOWE W EUROPIE I W POLSCE

 

 

POLA CAMPINGOWE W POLSCE I W EUROPIE

camping grazynaschneider 1

 

POLA CAMPINGOWE W EUROPIE

 

            Wyruszając w caravaningową podróż, trzeba poczynić odpowiednie przygotowania. Przede wszystkim warto zlokalizować kempingi. Rzecz dotyczy tego:

 

−     gdzie dokładnie się one znajdują (w jakiej odległości od miejsc, które planuje się zobaczyć, zwiedzić),

 

−     jak do nich dojechać,         wenecja grazynaschneider

−     jakie warunki mieszkalne i ogólne na nich panują (czy są wyposażone w udogodnienia podstawowe, takie jak sanitariaty, woda, prąd oraz w co ponadto; czy jest w nich czysto, w jakim otoczeniu się znajdują itp.),

 

WENECJA

WENECJA

−     ile kosztują (na campingach płaci się nie tylko za ilość osób, ale też za kamper, namiot, jeśli ten też zostaje rozłożony, a w wielu przypadkach wymagana jest też opłata klimatyzacyjna i nieraz manipulacyjna),

 

−     jak są oceniane przez innych turystów (tutaj trzeba brać poprawkę na to, że każdy ma nieco inne wymagania. Dlatego warto zwrócić uwagę na czyjeś opinie, ale nie kierować się tylko i wyłącznie nimi.

 

mazury

 

 

Oczywiście, można spróbować jechać całkiem w ciemno, polecam jednak wyposażyć się w wiedzę podstawową z tego zakresu. To zdecydowana oszczędność czasu, a przygody, które miały wiązać się z szukaniem miejsca do spania, jeśli tylko jest się na nie otwartym, i tak prędzej lub później się pojawią.

 

Gdzie szukać informacji o kempingach w kraju i za granicą? Oczywiście, między innymi w Internecie. To najczęściej uaktualniane miejsce, w związku z czym najbardziej wiarygodne. Które portale godne są odwiedzenia? Polecam między innymi takie:

Kempingi w Polsce:

http://emeteor.pl/

 

Kempingi w Europie:

http://pl.camping.info/

http://www.eurocampings.pl

http://www.eurocamps

 

WENECJA

WENECJA

 

Wiadomo jednak, że dostęp do Internetu nie wszędzie jest możliwy. Dlatego też warto przenieść zdobytą wiedzę na mapę (w najnowszych wydaniach map, campingi oraz pola namiotowe są najczęściej już zaznaczone – trzeba brać jednak poprawkę na to, że zwykle ich obecność zasygnalizowana jest tym samym oznakowaniem, nie zawsze więc wiadomo, czy pole namiotowe przystosowane zostało również na kampery).

 

Każdego roku wydawane są też informatory o campingach w Europie. Wyposażenie się w najbardziej aktualny jest również całkiem niezłym pomysłem.

mapy 001

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Śledzik

No comments yet.

Leave a Reply

CommentLuv badge