O mnie

 

MAM SIEDZIEĆ W MIEJSCU ? A KTO BĘDZIE W TYM CZASIE ZDOBYWAŁ ŚWIAT ?

Nazywam się Grażyna Schneider i spokojnie spoglądam w swoją przyszłość. Jestem osobą pełną energii i wiem, dokąd zmierzam.

Kiedy byłam mała, wszystkim swoim lalkom i misiom szyłam ubranka. Mogłam to robić godzinami. Projektowałam, wycinałam, łączyłam materiały… Aż dorosłam. Lalki-modelki odstawiłam na półkę. Zajęłam się produkcją konfekcji damskiej, potem prowadziłam sklepy z kolekcjami dla dojrzałych kobiet.

Biznes tradycyjny ma to do siebie, że czasem bywa trudny w utrzymaniu. Ale miałam nie jednego, a dwa asy w rękawie. Po pierwsze, kochałam to, co robiłam. Po drugie, prowadziły mnie chęci. Chciałam zarobić. Ba, musiałam nawet. Przecież za coś trzeba podróżować!

I tak do dzisiaj. Albo planuję kolejną wyprawę, albo wspominam tę, z której wróciłam, albo po prostu gdzieś jestem. Zaczynałam skromnie – od wypraw po Polsce. Potem horyzonty się rozszerzały. Najpierw o Europę, później o Azję. W końcu rozciągnęły się aż za ocean. Dotarłam do Ameryki Południowej.

Dwa miesiące w Ekwadorze, Peru i na Galapagos to jak do tej pory podróż mojego życia. Wrażenia nie popsuła nawet skóra schodząca z uszu (równik to równik, jak się okazało ciut za późno – nawet kiedy niebo zakrywają chmury, wypada nosić nakrycie głowy). Problemem nie były też kury w koszykach, z którymi spędzałam godziny w autobusach mknących po ekwadorskich drogach i bezdrożach. A co najważniejsze, mogłam fotografować, fotografować do woli!

Jakiś czas temu przekroczyłam sześć dziesiątek lat, ale nie siadam na laurach. Prowadzę nowy biznes. Też z pasją, a jakże.  Mogę prowadzić działalność z każdego zakątka świata. Co więc robię? Podróżuję więcej niż dotychczas!

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Śledzik

3 komentarze to “O mnie”

 1. Eugenio 11/07/2012 1:27 PM #

  Bardzo interesujący news, czekam na więcej oraz dodatkowo będę śledził. Pozdrawiam

 2. Azja 19/02/2017 8:37 AM #

  Bardzo pozytywnie! Powodzenia w podbojach małych i dużych!
  AzjaNowy wpisNienawidzę latać samolotemMy Profile

Trackbacks/Pingbacks

 1. Pianino - 09/02/2014

  Pianino

  Prawdziwy przyjaciel wnosi wiecej w nasze szczescie niz tysiac wrogow w nasze nieszczescie. M. von Ebner-Eschenbach.

Leave a Reply

CommentLuv badge